Top 5 Szkół Średnich w Warszawie

Wybór szkoły średniej to pierwszy ważny krok w ścieżce edukacji młodego człowieka. Tak jak szkołę podstawową wybierają rodzice a najczęściej idzie się po prostu tam gdzie przynależy się z rejonu to szkołę średnią wybieramy sami już pod wzgląd tego co lubimy i czym chcielibyśmy się zajmować. W Warszawie mamy wiele szkół średnich lepszych i gorszy a wybór tej najbardziej odpowiadającej nam nie jest taki prosty, przez to w czasie rekrutacji większość kandydatów wpisuje w Internet: ranking liceów Warszawa i nie ma się co temu dziwić, każdy chciałby iść do jak najlepszej szkoły. Poniżej przedstawiamy TOP 5 szkół średnich z Warszawy:

XIV Liceum im Stanisława Staszica w Warszawie

Liceum Staszica to jedno z najstarszych, największych i najlepszych liceów w Warszawie, przez to nie ma co się dziwić, że jest jedną z najbardziej obleganych szkół w stolicy. Znajdziemy tutaj około 7 profili klas z których najbardziej wyróżnia się profil matematyczny, to on cieszy się największą popularnością wśród uczniów. Zdawalność matury to równe 100% czyli każdy uczeń zdaje tutaj maturę a średni wynik oscyluje w okolicach 74% a 97%. To pokazuje jak wysoki poziom nauczania jest w szkole i nie trzeba się potem martwić o wybór kierunków studiów w Warszawie

II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie

Również bardzo dobrze znale liceów w Warszawie gdzie królują języki obce. Właśnie tutaj najwięcej chętnych przyciągają klasy dwujęzyczne ponieważ w tych czasach znajomość języków obcych jest na wagę złota. Poziom szkoły pokazuje matura, której zdawalność jest na poziomie 100% a średnie wyniki w okolicach 78-98%. Kto nie chciałby iść do tak wyśmienitej szkoły.

Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie

Kolejną szkołą wcale nie jest liceum a Technikum. W końcu teraz stawiamy na zawodowców ponieważ coraz bardziej brakuje nam dobrze wykwalifikowanych fachowców. Miny padły w gruzach, że gorsi uczniowie idą do technikum i właśnie ta szkołą to pokazała, zdawalność na maturze prawie 100% a średnie wyniki krążą od 68% do 93%. To pokazuje jak ważne jest kształcenie zawodowców w dzisiejszych czasach a to technikum robi to znakomicie przez co jest tak bardzo oblegane. Profile informatyczne, mechatroniczne przyciągają bardzo wielu młodych ludzi.

VIII Liceum im. Władysława IV w Warszawie

Liceum, którego tradycje sięgają 1885 roku ale przez te wszystkie lata wniknęły tutaj nowoczesne metody kształcenia. Szkoła dobrze znana wszystkim kandydatom z umysłami ścisłymi. Właśnie profilami ścisłymi ta szkoła przyciąga ludzi oraz bardzo wysoką zdawalnością matur na poziomie 100%. Szkoła ma bardzo wysoki poziom nauczania przez to idą tutaj najlepsi kandydaci, którzy windują próg dostania się na naprawdę wysoki poziom.

XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie

Kolejne dwujęzyczne liceum na liście TOP 5 szkół w Warszawie. W tym liceum główny nacisk kładzie się na języki obce, ale znajdziemy tutaj klasy matematyczno-fizyczne, międzynarodowe, przyrodnicze czy też humanistyczno-społeczne co pokazuje, że szkoła nie zamyka się na jeden tok nauczania a jej zakres jest naprawdę bardzo szeroki.